Rosnąca moda na drzewka

Drzewka stopniowo przestają kojarzyć się tylko i wyłącznie ze starymi i szerokimi alejami parkowymi, gdzie dorodne okazy drzew liczą po kilka dekad. Coraz częściej małe i zadbane, odpowiednio przycinane i formowane drzewka oraz krzewy stają się idealnym uzupełnieniem przydomowych ogródków czy zielonych balkoników i tarasów. Szkółka drzew i krzewów oferująca wyłącznie sprzedaż hurtową z pewnością nie zarobi na klientach, którzy potrzebują dosłownie jednego egzemplarza, np. drzewka ozdobnego bonsai.

Detaliczna sprzedaż okazów

Detaliczna sprzedaż nastawiona jest przede wszystkim na ogromną grupę ogrodników-amatorów, którzy chcą przeprowadzić własnymi siłami metamorfozę posiadanego terenu. Zazielenienie przydomowej działeczki czy balkonu jest bardzo proste i stosunkowo niedrogie, ponieważ każda szkółka drzew i krzewów posiada bardzo atrakcyjne i konkurencyjne w stosunku do centrów handlowych i sklepów internetowych ceny. To, czego natomiast nie może zaoferować nikt inny niż szkółka drzew i krzewów, to:

  • znane pochodzenie gatunków importowanych i sprowadzanych;
  • zaszczepienie roślin przed najpoważniejszymi schorzeniami i pasożytami im grożącymi;
  • w pełni profesjonalna opieka od sadzonki do dorodnego okazu rękoma doświadczonych ogrodników pracujących w szkółce;
  • możliwość porównania i zestawienia ze sobą dowolnych gatunków, okazów, wersji kolorystycznych i wielkościowych danej rośliny.

Specjalne gatunki do wnętrz

Jeszcze jakiś czas temu drzewko czy krzew wewnątrz mieszkania lub apartamentu czy nawet domu, wydawałoby się abstrakcją czy ekstrawagancją. Obecnie jednak dostępne są nie tylko w profesjonalnych szkółkach ogrodniczych gatunki drzew i krzewów o miniaturowych rozmiarach lub takie, które jak drzewka bonsai, przy odpowiednim przycinaniu i pielęgnacji przyjmują dokładnie takie rozmiary i kształty, jakie wymyśli sobie ogrodnik.