Czym jest dalekowzroczność i jak się ją leczy?

Czym jest dalekowzroczność? Jak należy leczyć dalekowzroczność? To bardzo często pojawiające się pytania. Ty również pragniesz poznać na odpowiedzi? Koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego tekstu, gdyż może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji!

Czym jest dalekowzroczność?

Dalekowzroczność, nazywana również nadwzrocznością, to bardzo popularna wada wzroku, która ma związek z nieprawidłowym załamywaniem światła w układzie optycznym. Dokładniej mówiąc nadwzroczność pojawia się wtedy, gdy obraz nie powstaje na siatkówce, lecz za nią. Za powstanie dalekowzroczności może odpowiadać wiele różnych przyczyn.

Czasami może wynikać z różnorodności biologicznej i w takich przypadkach mówimy, że konieczne jest leczenie dalekowzroczności prostej. Jeśli mamy do czynienia z dalekowzrocznością patologiczną, to najczęściej jest to wada wynikają z różnych chorób, urazów, czy nieprawidłowego rozwoju. Istnieje również dalekowzroczność funkcjonalna i dochodzi do jej rozwoju przez upośledzenie zdolności oka do akomodacji, które może wynikać z pewnego porażenia.

Jakie są objawy dalekowzroczności?

Dalekowzroczność objawia się wyraźnym widzeniem przedmiotów znajdujących się w pewnej odległości od oczu oraz rozmazanym widzeniem tych, które leżą bliżej. Niestety wraz z postępem choroby może być upośledzone nie tylko widzenie z bliska, ale również z daleka, więc na pewno nie należy tego bagatelizować. Dodatkowo wskazuje się, że osoby chorujące na dalekowzroczność często skarżą się na bóle głowy, podwójne widzenie, czy nawet na ból gałek ocznych.

Jak przebiega leczenie dalekowzroczności?

Przede wszystkim nigdy nie powinniśmy podejmować żadnych działań we własnym zakresie, ponieważ tylko okulista jest w stanie stwierdzić, czy faktycznie nasz problem stanowi dalekowzroczność, czy też nie. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy poszukać odpowiedniego fachowca i umówić na wizytę. W gabinecie na pewno zostaną wykonane niezbędne badania, a następnie specjalista wdroży leczenie dalekowzroczności. Tego typu wady leczy się przy pomocy wypukłych soczewek skupiających, a więc możemy być pewni, że specjalista zaleci nam noszenie okularów.

Na tym jednak nie kończą się nasze możliwości, ponieważ tuż obok czekają o wiele wygodniejsze i nowocześniejsze rozwiązania. Mowa oczywiście o soczewkach kontaktowych, które są niewidoczne dla osób z zewnątrz i nie ingerują w nasz wygląd zewnętrzny. Za to są bardzo skuteczne i bezpieczne w stosowaniu, więc jeśli nie chcemy nosić okularów, to możemy poprosić o pomoc przy doborze soczewek kontaktowych.

Więcej na ten temat możemy przeczytać na Mojepierwszesoczewki.pl.